Stejně jako u dermální výplně rtů, i zde připomínáme, že web je primárně o zvětšení rtů formou Lip Liftu. Nicméně dalším hojně poptávaným zákrokem je zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou, pojďme si o něm tedy něco říct.

Použití kyseliny hyaluronové je pro zvětšení rtů velmi oblíbená metoda. Věkem rty ztrácejí svou pružnost a plnost. Je to především úbytkem kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové. Před aplikací se rty klientky promažou znecitlivujícím krémem. Kyselina hyaluronová se do rtů vpravuje injekčně a její efekt přetrvává 6 až 10 měsíců.

Kyselina hyaluronová je také řešením pro pokleslé koutky úst. Její aplikace zajistí klientce pozvednutí ústních koutků a mladistvěji vypadající výraz tváře. Kyselina hyaluronová dále působí na hydrataci rtů a na regeneraci buněk.

Po aplikaci kyseliny hyaluronové se může objevit mírný otok rtů, který se rychle vstřebá. Po aplikaci se může také objevit drobounké krvácení v místě vpichu. Z tohoto důvodu se na rtech může vytvořit velmi malý hematom, který se také rychle vstřebá.

Jaký je rozdíl mezi Lip Liftem a aplikací kyseliny hyaluronové? Lip Lift je chirurgický výkon, kdy lékař vytvoří operační ránu a aplikace kyseliny hyaluronové je prováděna injekční formou. Má však dočasnou trvanlivost. Naopak proti tomu je Lip Lift trvalého charakteru.

Podobně je tomu u botoxu rtů. Botulotoxin se aplikuje injekčně do svalu nad horním rtem. Je také doporučeno zkombinovat aplikaci kyseliny hyaluronové a botulotoxinu, aby bylo dosaženo lepšího efektu. Zvýrazní se tak jak kontury rtů, tak jejich objem. Botulotoxin působí také na vrásky v okolí rtů. Ale opět jde o dočasné řešení, oproti trvalému v případě Lip Liftu.