Příprava před zákrokem

Před Lip Liftem klientka navštíví plastického chirurga. Během této návštěvy s lékařem detailně probere svá přání a očekávání od výkonu, kdy lékař klientce sdělí veškeré informace o výkonu a popíše jí, jaké postupy během výkonu může zvolit. Výkon probíhá v lokální anestézii, proto není nutné, aby klientka podstupovala předoperační vyšetření.

Pokud žena užívá léky na ředění krve, je nutné, po konzultaci s lékařem, tyto léky před výkonem vysadit, aby nedošlo k dlouhotrvajícímu krvácení.

Kdo může zvětšení rtů zákrokem Lip Lift podstoupit? Výkon je vhodný pro klientky, které mají dědičně rozšířené philtrum, tedy oblast mezi horním rtem a nosem. Lip Lift je vhodný také pro klientky u kterých se projevují příznaky stárnutí a oblast mezi nosem a horním rtem se jim prodlužuje.

Dále Lip Lift využívají klientky, které mají neviditelnou horní řadu zubů. Viditelné horní zuby jsou také známkou mládí a svěžesti. Výkon je dále vhodný pro klientky s jemnými rysy, které by měly po výplni rtů kyselinou hyaluronovou, nebo po vyplnění rtů vlastním tukem nepřirozené proporce v obličeji.

Jaká jsou omezení Lip Liftu? Po výkonu by měla klientka dodržovat všechny zásady správné hygieny a měla by si operační ránu desinfikovat. Dále je třeba očekávat, že bude mít klientka po výkonu otoky, které by měly se zárukou opadnout do 3 dnů od výkonu. Pokud bude klientka pociťovat pooperační bolest, může užívat analgetika, která jí lékař doporučí, nebo která se jí samotné osvědčila.

Zákrok samotný

Před výkonem si plastický chirurg detailně zmapoval operační pole a vše si pečlivě změřil. Následuje aplikace lokálního anestetika, kdy bude mít klientka do několika minut od aplikace necitlivou část tváře a lékař může začít pracovat.

Po znecitlivění místa výkonu lokálním anestetikem povede lékař řez, provede odstranění přebytečné kůže a operační ránu sešije jemným stehem tak, aby byly všechny části v okolí řezu symetrické a srovnané. Steh se provádí uvnitř nosních dírek a v rýze nosu. Díky své jemnosti je steh po vytažení stehů velice nepatrný a neviditelný. Lip Lift trvá necelou jednu hodinu. Následuje rekonvalescence