Příprava před zákrokem

Před Lip Liftem klientka navštíví plastického chirurga. Během této návštěvy s lékařem detailně probere svá přání a očekávání od výkonu, kdy lékař klientce sdělí veškeré informace o výkonu a popíše jí, jaké postupy během výkonu může zvolit. Výkon probíhá v lokální anestézii, proto není nutné, aby klientka podstupovala předoperační vyšetření.

Pokud žena užívá léky na ředění krve, je nutné, po konzultaci s lékařem, tyto léky před výkonem vysadit, aby nedošlo k dlouhotrvajícímu krvácení.

Kdo může zvětšení rtů zákrokem Lip Lift podstoupit? Výkon je vhodný pro klientky, které mají dědičně rozšířené philtrum, tedy oblast mezi horním rtem a nosem. Lip Lift je vhodný také pro klientky u kterých se projevují příznaky stárnutí a oblast mezi nosem a horním rtem se jim prodlužuje.

Dále Lip Lift využívají klientky, které mají neviditelnou horní řadu zubů. Viditelné horní zuby jsou také známkou mládí a svěžesti. Výkon je dále vhodný pro klientky s jemnými rysy, které by měly po výplni rtů kyselinou hyaluronovou, nebo po vyplnění rtů vlastním tukem nepřirozené proporce v obličeji.

Jaká jsou omezení Lip Liftu? Po výkonu by měla klientka dodržovat všechny zásady správné hygieny a měla by si operační ránu desinfikovat. Dále je třeba očekávat, že bude mít klientka po výkonu otoky, které by měly se zárukou opadnout do 3 dnů od výkonu. Pokud bude klientka pociťovat pooperační bolest, může užívat analgetika, která jí lékař doporučí, nebo která se jí samotné osvědčila.

Zákrok samotný

Před výkonem si plastický chirurg detailně zmapoval operační pole a vše si pečlivě změřil. Následuje aplikace lokálního anestetika, kdy bude mít klientka do několika minut od aplikace necitlivou část tváře a lékař může začít pracovat.

Po znecitlivění místa výkonu lokálním anestetikem povede lékař řez, provede odstranění přebytečné kůže a operační ránu sešije jemným stehem tak, aby byly všechny části v okolí řezu symetrické a srovnané. Steh se provádí uvnitř nosních dírek a v rýze nosu. Díky své jemnosti je steh po vytažení stehů velice nepatrný a neviditelný. Lip Lift trvá necelou jednu hodinu.

Po zákroku, nebo-li rekonvalescence

Jak dlouho se hojí rty po Lip Liftu? Otok, který vznikne po operaci opadne asi za 3 dny a stehy se vytahují po 1 týdnu.

Na co je potřeba se připravit? Po výkonu bude mít klientka otoky v operované oblasti, které může podle potřeby chladit chladnými obklady. Tyto otoky by měly do 3 dnů opadnout. Klientka se bude muset po 1 týdnu dostavit zpět na kliniku na kontrolu k operatérovi, který zároveň provede vytažení stehů.  

Jak dlouho po Lip Liftu zůstává klientka na klinice? Výkon je prováděn v lokální anestézii, proto může klientka odjet domů ihned po výkonu. Potom může klientka bez problému do zaměstnání, v případě kancelářské práce, nebo lehčí manuální práce.

Kdy se vše vrátí k normálu? V normě by mělo být všechno za 7 dní, kdy se klientce vytáhnou stehy z operační rány. Po vytažení stehů si může klientka nanést na obličej bez problémů i make-up.

Možné komplikace

Mezi komplikace po Lip Liftu patří otok, který se vytváří z důvodu narušení tkáně. Otok rtů si můžete ošetřovat chladnými obklady a měl by do 3 dnů opadnout.

Další komplikací po Lip Liftu je krvácení. Při této komplikaci je nutné ihned kontaktovat operatéra, který navrhne další řešení této komplikace.

Dále je zde riziko vzniku infekce v operační ráně. Proto je velmi důležité dodržovat hygienická doporučení po výkonu a operační ránu si pravidelně desinfikovat. Pokud by měla klientka operační ránu horkou a bolestivou, popřípadě by měla zvýšenou teplotu, či horečku, je nutné kontaktovat lékaře, který může klientce naordinovat antibiotika, léky od bolesti a antipyretika proti horečce.

Mezi komplikace po Lip Liftu zahrnujeme také ztrátu citlivosti, která může nastat sešitím operační rány.

Komplikací Lip Liftu je také pooperační bolestivost. Pokud je tato bolest většího rázu, ošetřující lékař doporučí konkrétní analgetika.

Závěrem

Před zákrokem doporučujeme projít recenze, pročíst si hodnocení kliniky kde zvažujete kozultaci, pokud víte konkrétního chirurga který s vámi bude konzultovat, tak dohledejte informace i o něm, atp. Zkrátka nasbírejte co nejvíce informací o zákroku i o klinice na kterou byste chtěli a jejím personálu.